Международни и български компании споделиха своя опит с програми за осигуряване на равнопоставеност и разнообразие на работното място
На 15 май по инициатива на Съвета на жените в бизнеса в България се проведе уебинар с български и международни компании, които пред членове, приятели и партньори на организацията споделиха свои постижения и вдъхновяващи идеи за подобряване на работната среда чрез програми за равнопоставеност и разнообразие. Събитието се проведе в рамките на Европейския месец на разнообразието – месец май (European Diversity Month).
Участниците в онлайн събитието бяха победителите в Националните награди на СЖББ от миналата година – Accenture Bulgaria, VMware, УниКредит Булбанк, Интерланг, L’Oréal България, Престиж, Асарел-Медет. Преди презентацията на всяка от компаниите Цветанка Минчева, председател на СЖББ, обяви предстоящото второ издание на Националните награди на СЖББ, като приемът на кандидатури в отделните категории ще започне през септември.
Съветът на жените в бизнеса в България предостави трибуна на фирмите, за да разкажат за свои успешно реализирани кампании, с които насърчават активното присъствие на жените на лидерски позиции в бизнеса и в науката. Бяха представени добри примери за подкрепа на млади родители, които съчетават работата с отглеждането на дете. Участниците в уебинара се запознаха и с реализирани на практика програми на компаниите за приобщаване и осигуряване на разнообразие в работните екипи. Стипендиантските инициативи, с които бизнесът подкрепя младежи в неравностойно положение, също бяха важен акцент в програмата на събитието.
Статистиките в световен мащаб показват, че включването на различията в бизнеса не само от гледна точка на пол, но и на възраст и култура, прави компаниите по-успешни, по-устойчиви и с по-добра работна среда. Това е и една от основните цели на Съвета на жените в бизнеса в България – да продължи да работи активно за развиването и прилагането на ефективни модели в бизнеса у нас, свързани с темата за равнопоставеността и разнообразието в работната среда. Първата разработена програма в тази посока е вече факт. В началото на годината Съветът, в партньрство със Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, стартира уникална за страната сертификационна Академия за „Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“, която вече има своите 21 дипломирани участници.
Уебинар с победителите в Националните награди на СЖББ 2022 представи успешни практики, които подобряват работната среда
а
0 коментара