СЖББ стартира сертификационна академия за “Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване”
Съвета на жените в бизнеса в България обявява първата в страната сертификационна академия за „Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“. Цялостната концепция и обучителната програма са плод на ползотворното партньорство между организацията и Стопанския факултет на Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Академията е естествено продължение и на учредените от Съвета първи Национални награди за „Вдъхновяващи постижения за разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“. Двете инициативи имат за цел да провокират активен диалог и действия в общество по отношение на политиките за насърчаване на приобщаваща среда, равни възможности и недопускане на дискриминация.
Академията за „Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“ ще стартира на 26 януари и ще продължи до 20 април 2023 г. в седем тематични модула. Те ще обхванат темите за равнопоставеността, ползите от приобщаването, преодоляването на неосъзнатите различия и включващата роля на лидерството и комуникациите. Освен богата лекционна част, програмата има и практически характер с включени текущи задачи и финален изпит в края. Всеки участник получава сертификат за участие с хорариум от 56 учебни часа.
Сред лекторите в програмата са български и чуждестранни лидери, участващи в управлението на компании като Progress, Coca-Cola Company, Siemens, UniCredit Bulbank, The Smarts Group, както и преподаватели от СУ „Св. Климент Охридски“.
Записването на желаещите за участие може да се осъществи до 24 януари 2023 година на електронната поща office@womeninbusiness.bg и след заплащане на такса. Цена на обучението е 2000 лв, а всички членове на СЖББ и Алумни Клуб ще получат 10% отстъпка.
Академия “Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване” ще се провежда в Стопанския факултет на Софийския Университет.
Lidl подкрепя първата в страната Академия за „Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“. Инициативата се организира от Съвета на жените в бизнеса в България (СЖББ) и Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.
Като партньор на програмата Lidl дава възможност на четирима желаещи да станат част от академията напълно безплатно. След конкурс (повече подробности за него: https://jobs.lidl.bg/nie-sme-lidl/novini/akademiya-za-raznoobrazie-ravnopostavenost-i-priobshtavane?fbclid=IwAR2HpkKCdxwvJjTGFPu_cCctD6C_ge4RzLuc3HFUfq-4ttslRKTBNcxuA50), избраните участници са:
Радостина Чапразова – директор на фондация Арете, насочена към интеграция на ромите.
Ева Стоянова – основател на фондации „Matter” и „Хартона“, насочени към подкрепа на хора с увреждания.
Диана Георгиева – основател на фондация „Веселушко22“, осигуряваща работа на младежи, преживели домашно насилие. Диана е и с опит в работата с роми, с представители на групата NEET (младежи 16-29, неангажирани в училище, обучение и работа) и е докторант на Русенски университет по темата социално предприемачество.
Зорница Спасова – главен асистент в Национален център по обществено здраве и анализи към Министерство на здравеопазването; бивш стипендиант на Български фонд за жените по програма „Равнопоставеност и климатична справедливост“.