Съветът на жените в бизнеса в България даде старт на второто издание на Академия за “Многообразие, равнопоставеност и приобщаване”

ян. 24, 2024Новини0 коментари

Обучителната програма е създадена в партньорство със Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и с подкрепата на Лидл България

На 19 януари Съветът на жените в бизнеса в България (СЖББ) даде старт на второто издание на първата в страната сертификационна Академия за „Многообразие, равнопоставеност и приобщаване“. Обучителната програма се организира за втора година в партньорство със Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и с подкрепата на Лидл България.

Цветанка Минчева, председател на СЖББ, доц. Атанас Георгиев, декан на Стопанския факултет на СУ “Св. Климент Охридски” и Катерина Шопова, директор „Човешки ресурси“ на Лидл България, откриха официално събитието. Те приветстваха участниците с пожеланието да допринесат за създаването и прилагането на все повече политики за разнообразие и приобщаване в средата в България.

Първият модул от второто издание на Академията въведе курсистите в темата за многообразието и приобщаването в бизнес екипите. Лектори бяха д-р инж. Боряна Манолова, главен изпълнителен директор на Siemens България, Северна Македония и Украйна и Румяна Парушева, ръководител „Корпоративни комуникации“ и мениджър „Устойчивост“ в Siemens България. Лекцията включваше интерактивни елементи, игри, дискусии и споделени добри практики за принадлежността – както от глобалния концерн Siemens, така и от нашата страна.

Второто издание на Академията за „Многообразие, равнопоставеност и приобщаване“ ще продължи до 12 април 2024 г. в седем модула. Те обхващат темите за равнопоставеността, ползите от приобщаването, преодоляването на неосъзнатите различия и включващата роля на лидерството и комуникациите. Освен богата лекционна част, програмата има и практически характер с упражнения и задачи, и финален изпит в края. Всеки успешно завършил участник получава сертификат с хорариум от 56 учебни часа.

Сред лекторите в програмата са лидери, участващи в управлението на компании като Siemens, UniCredit Bulbank, The Smarts Group, Yettel, както и преподаватели от СУ „Св. Климент Охридски“.

Академията е естествено продължение и на учредените от СЖББ Национални награди за „Вдъхновяващи постижения за разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“. Двете инициативи имат за цел да провокират активен диалог и действия в общество по отношение на политиките за насърчаване на приобщаваща среда, равни възможности и недопускане на дискриминация. 

а

0 коментара

Women In Business