Успешно наложилата се инициатива на Съвета на жените в бизнеса в България събра 23 ръководители на училища в София и региона
Модул 3 на Лидерска академия за директори на училища, организирана от Съвета на жените в бизнеса в България, се проведе със съдействието на Нестле България и изправи ръководители на 23 училища в София и региона пред предизвикателството да усъвършенстват своите способности на менторство и коучинг.
„Искам да благодаря на колегите от Нестле за гостоприемството и за подготовката на това обучение, което е от изключително значение за нашите участници. Когато имаме добри ментори, които ни показват правилната посока, особено в детска възраст, няма как да не постигнем успех”, заяви при откриването на сесията Валентина Диканска, изпълнителен директор на Съвет на жените на бизнеса в България. „Надявам се днешното обучение да обогати професионалния ви опит с нови инструменти, които да са полезни за личностното и професионалното виразвитие, както и това на вашите екипи и ученици. Добрият мениджър не само изисква , но и изслушва. Днес вие ще развиете умението си не просто да координирате екипи, но и да се вслушвате в тях”, допълни тя.
Академия за директори на училища се концентрира върху развиването на лидерски умения, насърчаване на инициативността и предприемаческия дух. Модулите, през които директорите на училища преминават, са логически обвързани и последователни, като за провеждането на Модул 3 „Менторство и коучинг участниците” използват знанията, натрупани през първите два модула и добавиха допълнително вдъхновение и екипен дух за изпълнението на задълженията си в бъдеще.
Лектори в Лидерската академия са утвърдени специалисти от сферата на управление на човешките ресурси, както и топ мениджъри с доказан опит в ръководството на водещи български и международни компании. Програмата за квалификация на директори на училища е продължение на вече утвърдилата се Лидерска академия на Съвета на жените в бизнеса в България, която се провежда успешно за трета поредна година и е насочена към обучението в лидерство и т. нар. „меки” умения на жени на средни мениджърски позиции и жени-предприемачи, развиващи и ръководещи собствен бизнес.
0 коментара