Лектори BASE Ловеч
Лидия Шулева е управляващ партньор на консултантската компания „Бизнес Интелект“. Работила е като изпълнителен директор на Албена Инвест Холдинг. Била е Заместник Министър Председател, Министър на труда и социалната политика, Министър на икономиката, Депутат в Европейския и Българския парламенти. Лидия Шулева има повече от 25 години опит като бизнес и финансов консултант и мениджър. Понастоящем работи като консултант, ментор и коуч.
Лидия Шулева има магистърски степени по електроника и финанси, и множество специализации в страната и в чужбина, вкл. в Harvard Kennedy School. Председател на Специализирана комисия „Икономическо развитие“ към ГБТИК. Член е на Международната коуч асоциация ICF и на ICF България. Носител на Световната награда на ООН за „Хора, които променят света“.
Мария Шейтанова е член на управителния съвет и изпълнителен директор на „Токуда Банк“ АД от 2016 г. до октомври 2021г. Има богат опит във финансовия и консултантския сектор. Била е изпълнителен директор и член на управителния съвет на Българо-американската кредитна банка. Заемала е мениджърски позиции в други банки, както и в консултантската компания Deloitte. Магистър е по бизнес администрация от London Business School и магистър по вътрешна търговия от УНСС. Притежава допълнителни квалификации в областта на дигиталните трансформации и финансовите технологии от MIT и Wharton Business School. Мария, вярва в това, че съвместната работа на хората и технологиите е не само възможна, но може да е много продуктивна.
Александър Грозданов е роден в София и следва Компютърни науки във Факултет по математика и информатика в СУ. Започва кариерата си като консултант по ИКТ проекти за телеком оператори, като работи по две години по проекти в Белгия и Молдова. В последните 8 години е съосновател и изпълнителен директор на първите в България стаи на загадките – Dextrophobia Rooms. Програмен лидер е на програма BASE Sofia и подпомага алумни мрежата на програмата.
Алек вярва, че иновацията може да се крие, както във високите технологии, така и в на вид по прости неща като креативен подход при избор на локация, позициониране или извършване на процесите в компанията. Откриването на тази иновация е плод на задълбочено проучване и анализ на потребителското поведение, а правилното му приложение води до конкурентно предимство, изграждащо основите на новия бизнес. Опитът му показва, че водещи за последващата устойчивост на бизнеса са постоянния фокус и качество, заедно с мотивация на ръководния екип.
Боряна Великова е съосновател на единствената в България компания за студена пастьоризация на храни и напитки под високо налягане – АКВАБАР ООД. С помощта на прилаганата иновативна технология се произвеждат минимално обработени, по-натурални и по-здравословни продукти.
Завършва висшето си образование в Германия с бакалавърска степен по администрация и управление от Университета Констанц, както и магистърска степен по европеистика от Университета Хумболт. След придобиването на ценен опит в чужбина, се връща в България и работи по международни проекти в държавния и частния сектор. В свободното си време e лектор по „Социално предприемачество“ в Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и с радост споделя своя опит с младите предприемачи.
Гергана Иванова е основател и партньор на комуникационната група The Smarts, в която влизат творческата агенция The Smarts, медиа агенция IQMedia, ПР агенция Параграф 42 и продуцентското студио Shoot!. Има над 21 години опит в българската комуникационна индустрия. През 2008 година заедно със своя колега Радо Бимбалов основават The Smarts, независима творческа агенция, която днес е сред водещите на пазара. Сред клиентите на групата са редица големи български и чужди рекламодатели и техните марки. The Smarts подкрепя безвъзмездно и редица каузи в три основни направления – защитата на деца в неравностойно положение, Борбата с тютюнопушенето и развитието на изкуството у нас. През 2017 година The Smarts слагат официалното начало на Практика, програма за обучение и вдъхновение в областта на комуникациите. Агенцията е многократно награждавана за рекламна ефективност на конкурса Effie Bulgaria, носител е на три награди ЕPICA от международния конкурс EPICA AWARDS, както и на награди от националния фестивал за реклама ФАРА. Гергана Иванова е член на УС на Съвета на Жените в Бизнеса в България и на УС на БДВО. Възпитаник e на Английската езикова гимназия гр. Бургас и Историческия факултет на Софийския университет Св Климент Охридски. Управленския си опит затвърждава в Executive Management Program към BEIED (2006-2007 г.). През 2017-2018 година завършва Executive Transition Program на ESMT Berlin.
Калина Станчева е консултант с 20-годишен опит в предприсъединителните и оперативните програми на ЕС, както и в международни грантови програми. Управлявани и разработвани проекти за български и международен бизнес по програми ОП “Иновации и конкурентоспособност”, ПРСР, ОП “Регионално развитие”, ОП “Околна среда”, ФАР и международни програми, като Erasmus, LIFE и др.
Професионалният й път започва от сдружение ИМКА – Габрово (YMCA – Gabrovo) като координатор работа с доброволци, включително доброволци от Корпус на мира, САЩ и по-късно като експерт проекти. Продължава в частния сектор като експерт ЕС финансиране в българския клон на германския холдинг AMK GmbH. Към настоящия момент е консултант по европейско финансиране за публичния и частния сектор, като до момента е подготвила и управлявала успешно над 100 различни проекта.
Инженер по екология и опазване на околната среда, специализирала в Martin Luther University, Halle – Wittenberg, Германия. Участник в Лидерска академия 2015 г.
Адвокат Габриела Велинова е завършила Юридическия факултет на Софийския университет „Свети Климент Охридски“. Притежава над 10 години опит в сферата на събирането и управлението на вземания, както и в областта на корпоративното право, облигационното и търговското право. През 2014г. става главен юридически съветник на компаниите от групата “Фронтекс”. Сертифициран медиатор към Центъра за спогодби и медиация към СРС и СГС и заместник председател на Центъра в периода Март 2018г. до Март 2019г. Съосновател на Правна Комисия към Асоциацията на Колекторските агенция в България с основен фокус към законодателни инициативи, касаещи сектора по събиране и управление на вземания в България и Европейския съюз. Член Асоциация на жените предприемачи в България “Селена” и лектор на инициативи на Асоциацията във връзка с насърчаването на предприемачеството при жените.
През 2019г. – 2020г. завършва Лидерска академия към Съвета на жените в бизнеса и става съосновател и председател на Алумни клуб към Лидерска академия на Съвета на жените в бизнеса.
Адвокат Велинова управлява и представлява адвокатското съдружие „Фронтекс Лигъл Сървисис” („ФЛС“) – водеща адвокатска кантора в България с 9-годишен опит в областта на търговското и облигационното право, както и в събирането и управлението на вземания.
Таня Цветкова e създател на Ателие ДЕКОР-социално предприятие. Бакалавър по Предучилищна педагогика (СУ “Св. Климент Охридски” – София) Магистър Счетоводство и контрол (УНСС – София) Магистър по Публична администрация, специалност Управление на Европейски проекти (ВСУ – Варна).
За себе си казва, че съчетава логиката на бизнеса и любовта към творчеството. Помага на хора с увреждания да имат възможност за достоен труд. Създава красиви и качествени продукти, които носят ползи и удоволствие на потребителите. Обожавам да помага, да дава практични съвети и стимулира хората да се развиват.
Надя Захариева е Програмен директор, „Бизнес, предприемачество и технологии“ във Фондация „Америка за България“. Завършила Международни икономически отношения в Университета за национално и световно стопанство в София. Тя има 18-годишен опит в инвестициите и банкирането. Била е Мениджър „Инвестиции“ в програмата за финансиране на хотели в Българо-американска кредитна банка, а преди това в Българо-американски инвестиционен фонд. От нея участниците в BASE научават принципите на финансовото планиране. Как да определят началния капитал, необходим за старта на бизнеса, какви приходи и печалби да очакват, какво е важно да знаят за съставянето на бизнес плана си.
Ганета Цолова притежава над 14 години опит като експерт в приходната администрация (НАП), както и 13 години като главен счетоводител в частна компания, предлагаща продукцията си на международни пазари. Собственик на дружество, предлагащо услуги в областта на счетоводство, финанси и данъци.
Зоя Паунова, Генерален Почетен Консул на Швеция Дипломиран магистър фармацевт с отдаденост и любов към науката и иновациите, в областта на медицината и технологиите. С бизнес образование в INSEAD, Франция и специализации във Великобритания, Швеция и САЩ, с три десетилетия богат професионален опит във водеща бионаучна фармацевтична компания АстраЗенека, три поредни години работодател на годината.
„Вярвам, че успехът е съвкупност от целеустременост, постоянство, себераздаване, трудолюбие и окрилящата вяра, че мисията е възможна“.
Кристина Крънчева е международен консултант по корпоративен етикет и протокол, основател и управител на СМ Consulting. Завършила е швейцарското училище за етикет и международен протокол Institut Villa Pierrefeu. Има лиценз за консултант по корпоративен етикет и международен протокол от The Protocol School of Washington®, САЩ, както и за имидж консултант от London Image Institute®. Притежава лиценз за България от Speakers Training Camp®, САЩ и е Executive Coach на Marshall Goldsmith Stakeholder Centered Coaching.
Кристина Крънчева е известен лектор с повече от 15-годишна практика, а обученията и семинарите ѝ се ползват с изключително голям интерес. Автор е на множество публикации в медиите и е чест гост в различни телевизионни предавания. Книгата ѝ „Бизнес етикет“ представя международния бизнес протокол и правилата за поведение в делова среда в близо 30 държави от целия свят.