Евродепутатът на годината Ева Паунова стана почетен член на Съвета на жените в бизнеса в България

Най-новата инициатива на Съвета на жените в бизнеса е създаването на най-голямата в България Национална стажантска програма. Идеята беше обявена от Председателя на Съвета Боряна Манолова на среща на членовете с евродепутата Ева Паунова, спечелила наскоро престижната титла в категория категория “Най-добър новодошъл евродепутат” на списание „Парламент“. Ева Паунова стана почетен член на Съвета на жените в бизнеса в България.

„Националната стажантска програма е мащабен професионален проект, който предприемаме с членовете на Съвета. Целта ни е да покажем на младите и образовани хора от университети у нас и по света, че България може да е отлично място за професионална и личностна реализация.“, обясни Боряна Манолова.

„Много е приятно да виждаме, че сме съмишленици в нашите идеи и инициативи. По тази причина за мен ще бъде удоволствие да подкрепя Национална стажантска програма. Изключително съм щастлива и, че Съвета на жените в бизнеса ще се включи в инициативата Образование България 2030“, каза по време на срещата Ева Паунова. Младият евродепутат обясни, че заедно ще търсят отговорите на въпросите какво трябва да се промени в сферата на образованието в следващите 15 години, какъв процент от БВП трябва да се отделя за образование, както и какви промени в закона за образованието е необходимо да се направят.

Членовете на Съвета се обединиха около тезата, че държавата трябва приоритетно да инвестира в образование. Съвета на жените в бизнеса е убеден в необходимостта от реформа в образованието, както и че бизнесът трябва да подкрепи този процес чрез идеи и предложения за нови форми на преподаване и учене.

„Усилията на всички нас трябва да са носочени към работа в партньорство. Представителите на бизнеса трябва да участват в образованието“, каза Милена Стойчева, изпълнителен директор на Джуниър Ачийвмънт България. Според нея стажантските програми и кариерното ориентиране трябва да започват още в средното образование, но за тази цел е необходима целенасочена работа за промяна на културата и на хората, и на самите компании, за да бъдат отворени към приемането на все по-млади хора в реалната бизнес среда.

В края на срещата на Съвета на жените в бизнеса Милена Драгийска-Денчева, управител на Лидл България обобщи, че трябва да променим средата за правене на бизнес и имиджа на страната, защото само тогава и младите българи, които учат в чужбина биха искали да се върнат и да допринясят за развитието на страната.

Споделяне

Коментари

Последни новини

Националнo проучване показва, че половината от българите смятат, че двата пола не са равнопоставени в професионално отношение
По повод 10 годишнината на Съвета на жените в бизнеса в България:  Националнo проучване показва, че половината от българите смятат, че двата пола не са равнопоставени в професионално отношение Чрез инициативите си организацията продължава да...
Прочетете повече
Поредица от вдъхновяващи модули в новата Академия за “Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване”.
Академия за “Разнообразие, равнопоставеност и приобщаване” обединява участници от големи компании и НПО организации. В последните седмици те получиха теоретични и практически примери от водещи специалисти в областта.  Д-р Шърли Ноулс, главен директор по приобщаване...
Прочетете повече
За втора поредна година СЖББ удостоени с Отличителния знак на МТСП за равнопоставеност
Националният съвет по равнопоставеност на жените и мъжете към МС присъди за втора поредна година на Съвета на жените в бизнеса в България отличителния знак за значими постижения в ефективното изпълнение на политиката по равнопоставеност...
Прочетете повече